Mozilla Firefox Ücretli Aboneliğe Geçiyor

320

Dünya geneli hesaba katıldığında en popüler tarayıcılardan biri olarak karşımıza çıkan Mozilla Firefox, yakında ücretli abonelik sistemine sahip olacak. Bu ücretli abonelik sisteminin isminin Firefox Premium olacağı ortaya çıktı.

Mozilla, gizliliğe önem verdiğini her fırsatta beyan ediyor ve Google Chrome gibi bir tarayıcıya da doğrudan rakip konumunda. Çok fazla alanda da mücadele etmiyor ve bu yüzden bir gelir sıkıntısı yaşamakta. Bu sebeple yeni bir hamleyle karşımıza çıktı.

Ücretli abonelik sistemine geçmek isteyen Mozilla’nın CEO’su Chris Beard, konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Kullanıcıların VPN, çevrimiçi depolama gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeni bir proje üzerinde durduklarından bahsetti. Firefox Premium projesinde abonelik için ne kadar ücret ödenmesi gerektiği ise açıklanmadı.

Firefox tarayıcısında şu an sunulan hizmetler ücretsiz olarak kullanılmaya devam edecek. Premium sisteminde bunlara ek olarak sunulacak özellikler bulunacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.