Mozilla Firefox Yeni Sürümü Site Bildirimlerini Blokluyor

278

İnternet sitelerinden bildirim almak istemiyorsanız hazırlanan yeni Mozilla Firefox sürümü size fayda sağlayabilir. Yeni güncellemeden sonra sitelerden gelen bildirim taleplerini engelleyebileceksiniz.

Mozilla Firefox 59 sürümünün temel odak noktası kullanıcıların memnuniyeti ve gizliliği. Bu konuda Mozilla, en çok şikayet edilen noktaları ele aldı. Mesela kullanıcıların internet sitelerinden durmadan bildirim almalarından rahatsız olduğunu farkeden Mozilla ekibi, yeni tarayıcı sürümünü bu doğrultuda hazırladı.

Sitelerin durmadan bildirim yollamasının ve konum, mikrofon gibi izinlere kavuşmasının önüne geçmeye yarayacak olan yeni sürüm, ayarlar alanının içerisinde izin sekmesi özelliği ekleyecek. Bildirimlere ve erişim isteğine karşı daha fazla ayar geliyor ve tarayıcının verilen kullanıcı kararlarını internet sitelerine karşı desteklemekteki kararlılığı artıyor.

OKU:  Mozilla, Firefox 65 ile yine gizlilik üzerine odaklanıyor
Performans yönünde artış olduğu iddia ediliyor

Mozilla Firefox 59 ile birlikte performans artışının söz konusu olduğu da iddia ediliyor. Firefox 59 şu an indirilmeye açık durumda.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir