Mozilla Firefox’a Güvenlik Açığını Kapatan Bir Güncelleme Geldi

374
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Mozilla Firefox 56 sürümü ile beraber bir güvenlik açığının başladığı ve bu açığın henüz yeni çözümlendiği öğrenildi. Mozilla, güvenlik açığını kapatan bir güncelleme paylaştı.

İnternet tarayıcıları alanında son zamanlarda yeni nesil Firefox ile dikkat çeken Mozilla, bu defa güvenlik açığı ile gündemde. Mozilla Firefox masaüstü sürümünde bir açık bulunduğu ortaya çıktı ve neyseki söz konusu açık için bir güncelleme paylaşıldı.

Açık, Firefox‘un masaüstü versiyonunda kullanıcı arayüzü kodunun düzgün bir biçimde çevrelenmemesi nedeniyle ortaya çıktı ve bu durum web sayfasının kodundan tam anlamıyla izole edilememesini ortaya koyuyordu. Firefox’un Android sürümünde ise böyle bir açık bulunmuyor.

OKU:  YouTuber John Peter Bain Yaşamını Yitirdi

Açıktan yararlanıldığına dair bir bulgu yok

Kötü niyetli hackerların açıktan faydalanabileceği ortaya çıkarken şu ana kadar böyle bir girişimin saptanmadığını da belirtelim. Ancak saptanmaması böyle bir girişimin yaşanmadığı anlamına gelmez. Böyle bir girişimde bulunulup tespit edilememiş olabilir.

Güncellemeyi edinen kullanıcılar açıktan kurtulabiliyor. Bu sebeple kısa bir süre içerisinde güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir