MSI, 240 Hertz Destekli 15.6 İnç Monitörünü Duyurdu

42

Genellikle 15.6 inç büyüklüğünde ekranları dizüstü bilgisayarlarda görüyoruz ancak MSI bu noktada önemli bir farklılık ortaya koyuyor. MSI, yalnızca 15.6 inç büyüklüğündeki yeni oyuncu monitörünü duyurdu.

Oyuncu monitörleri genellikle büyük ekranlara sahip olur. Günümüzde en fazla 23.6 , 27 inç gibi ekran boyutları kullanılmaktadır. Ancak dizüstü bilgisayarlarda bu durum tam tersidir. Dizüstü bilgisayarlar taşınabilir cihazlar olduğu için oyun bilgisayarlarında dahi 17.2 inç , 15.6 inç gibi ekran boyutları kullanılmaktadır. MSI ise olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmış. 15.6 inç ekran boyutunun yalnızca dizüstü bilgisayarlara özgü olmadığını düşünmüş ve 15.6 inç büyüklüğünde yeni monitörüyle karşımıza çıkmış.

OKU:  Ücretsiz Oyun Var: Shadowrun Returns Deluxe!

Optix MAG161 isimli monitör oyuncular için özel olarak geliştirilmiş olup ufak bir ekrana sahip olmasının altında yatan temel sebep kolay taşınabiliyor olması. MSI, oyuncuların yalnızca evlerinde değil gittikleri her yerde oyuna erişebilecekleri bir cihaz düşünmüş ve böylece Optix MAG161 modelini ortaya koymuş.

Yeni MAG161 monitörü maksimum 240 Hertz desteklemekte olup Full HD ekran çözünürlüğü sunabilmekte. Monitörü Full HD çözünürlükte 240 Hertze kadar kullanabiliyorsunuz.

LCD panele sahip olan monitör bilgisayarla iletişimi korumak için USB-C , HDMI bağlantılarına sahip olup fiyatı henüz açıklanmadı. CES 2020 esnasında duyurulan ürünün Ocak ayı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OKU:  Twitter Fenerbahçe - Galatasaray Derbisiyle SallandıBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.