MSI GDDR 6 Bellek Tipli Grafik Kartı Sürümleri Çıktı

132

MSI, uzun yıllardır sektörde özel soğutmalı çözümler üreten, bunu MSI Gaming, MSI ITX Aero, LP gibi seriler içerisinde yapan bir marka. Şimdi de GTX 1650 grafik kartı tipinin GDDR6 bellek sürümü destekli modelleri açısından dört yeni versiyonu tanıttı.

Tanıtılan dört versiyon şu şekilde:

  • MSI GTX 1650 GDDR6 Gaming
  • MSI GTX 1650 VENTUS XS GDDR6
  • MSI GTX 1650 AERO ITX GDDR6
  • MSI GTX 1650 LP GDDR6

Bu dört versiyonun birbirlerine nazaran çeşitli farklılıkları bulunuyor. Aralarında büyük kasaya sahip ve performans odaklı oyunculara en fazla hitap edecek model MSI GTX 1650 GDDR6 Gaming olarak öne çıkıyor. Öte yandan LP, düşük profil takısına sahip olarak bu ölçüde çıkıyor. AERO ITX GDDR6 grafik kartı ise tek fana sahip olup mini kasalar için kullanılabilecek bir çözüm.

MSI GTX 1650 Gaming GDDR6

Klasik MSI teknolojilerini ve tasarım modellemisini içerisinde barındıran grafik kartında 7. nesil Twin Frozr termal tasarım bulunmakta ki bu tasarım RTX 2X serisionde de kullanılıyor. Öte yandan patentli TORX 3.0 fanlarına sahip olan grafik kartında LED teknoloji de kullanılmış. Böylece oyuncular için göze hitap eden güzel bir tasarm kurgulanmış.

MSI GTX 1650 VENTUS XS GDDR6

Bu model tasarım yapısı itibariyle siyah ve gümüş renk yapısıyla öne çıkmakta olup popüler VENTUS tasarımından inciler taşımakta. Çift fanlı termal tasarım ile gelen grafik kartı genel itibariyle başarılı bir soğutma performansı sunabilecek yeteneklere sahip.

MSI GTX 1650 AERO ITX GDDR6

Bu model aslında yukarıda da ifade ettiğimiz gibi tek fanlı ufak bir tasarım yapısını karşımıza çıkarmakta. Dolayısıyla Gaming ve VENTUS sürümlerine nazaran biraz daha az performans ve daha düşük soğutma performansı sunmakta. Bu durum fiyat tarafında daha makul olmasını sağlamakta.

MSI GTX 1650 LP D6

LP’nin açılımı Low Profile olup Türkçe karşılığı Düşük Profil manasına gelmektedir. Çift fanlı termal tasarıma sahip olan grafik kartı ısı yayılımına önem vermekte olup küçük boyutlu sistemler için ve düşük porfilli kasalar için kullanılabilecek seçeneklerden biri olarak tanıtılmış durumda.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.