MSI RX 5600 XT Gaming M Piyasaya Sürülüyor

74

AMD’nin RX 5600 XT ürün portföyü genişliyor. MSI , nispeten daha uygun fiyatlı Gaming grafik kartları ile kendisini bu bağlamda farklı bir yerde göstermek istiyor.

MSI soğutmalı Radeon RX 5600 XT grafik kartının ürün yelpazesini yeni grafik kartı ile genişletmek isteyen MSI, bu doğrultuda Gaming MX serisi dahilinde daha uygun bütçeli grafik kartları ile dikkat çekeceğe benziyor. Piyasaya sürülmekte olan yeni MSI Radeon RX 5600 XT Gaming ürününün bu bağlamda dikkat çekici olduğunu belirtebiliriz. Sessiz sedasız gelen ürün RGB aydınlatmaya sahip değil ve siyah tonlarda sade bir çift fanlı tasarım yapısıyla kendisini gösteriyor.

RX 5600 XT Gaming M ürününün soğutmasını çift Torx 3.0 soğutma fanı üstleniyor. Bu fanlar geleneksel kanat tasarım yapısı yerine kavisli fan kanatları ile hava akışını hızlandırıyor. Böylece daha iyi bir soğutma performansı elde edilebilmesi mümkün oluyor.

RX 5600 XT Gaming M modeli 1.560 Mhz destek saati ile çalışabiliyor. Temel saat hızı 1.130 Mhz olan ürünün oyun modu da bulunmakta olup oyun saatinin de 1.375 MHz olduğunu belirtelim. 192 bit bellek ara birimi ile iletişim kuran grafik kartı ile AMD’nin daha sonradan yayınlamış olduğu vBIOS güncellemelerini uygulamaya gerek olmadığını belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.