MSI, Yeni Mekanik Klavyeleri GK70 ve GK80’i Duyurdu

609

Bilgisayar donanımları alanındaki etkinlikleriyle bilinen MSI, iki yeni mekanik klavye çıkardı. Bunların isimleri Vigor GK70 ve GK80. İki ürün de aydınlatmalı mekanik klavye tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Fakat önemli farklılıkları bulunuyor.

Tanıtılan iki ürün de kısmen değiştirilebilen tuş vuruşları ve RGB aydınlatmaya sahip. GK80, GK70 ürünen göre daha büyük ve kırmızı tonlarının hakim olduğu bir tabana ve tipik medya t uşlarına sahip. Sağ üst köşesinde MSI logosu, alt kısmında da oyunculara özel bir ışıklandırmalı MSI ejderha logosu bulunuyor. W A S D tuşları ise özel olarak farklı bir renkte ve yapıda geliyor. GK80 ile MSI anakartlar ve grafik kartları ile iletişim kurulabiliyor. GPU ve CPU hızlarını klavye üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Klavyede USB giriş bağlantı noktası bulunuyor.

GK80

GK70 ise ağabeyine göre daha ufak ve elinizi dayamanız için bir platformu bulunmuyor. Aynı zamanda üzerinde MSI logosu yer almıyor. Sağ alt kısmında, yön tuşlarının hemen üzerinde MSI ejderhası işareti konumlandırılmış ve hoş gözüküyor. GK80’de tipik panele ve numlock tuşlarına yer verilirken GK70’te bunlar bulunmuyor. W A  D tuşları yine aynı şekilde en iyi verimi alabileceğiniz yapıda ve farklı renklerde.

GK70

İki ürün de ışıklandırma olarak aynı tonlara ve konumlara sahip.  RGB ışıklandırmayı Mystic Light isimli özel MSI yazılımını kurarak kullanabilirsiniz. Öte yandan makro programlama için MSI Game Center sürücümünü kullanabilirsiniz.

İki klavye de Mart ayından itibaren satışa sunulacak ancak şu an için fiyatı belli değil.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.