Nier: Automata Kopya Satış Adeti 4 Milyonu Aştı

194

Nier: Automata oyunu piyasaya sürüldükten sonra kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve milyonlarca kişi tarafından oynanan bir oyun haline gelmişti. Oyun 2017 yılında Square Enix tarafından yayınlanmış olup bu zamana kadar oldukça iyi bir değerlendirme derecesine ulaşmayı başardı.

Oyun zaman zaman Steam üzerinde büyük indirimlerle de karşımıza çıktı ve böylece kitlesini daha da arttırmayı başardı. Ortaya çıkan verilere göre oyun 4 milyonun üzerinde kopya satışı gerçekleştirmeyi başardı. Öte yandan oyunun son zamanlarda satış hızında ciddi bir azalmanın söz konusu olduğu da ifade edilmekte. Yani Nier Automata ilk çıktığı dönemde daha çok dikkat çeken ve hızlıca satış gerçekleştiren bir oyun oldu. Şubat 2017’de yayınlanan oyun 45 günlük süre içerisinde 1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştı. Daha sonra ise satışlar biraz durgunlaşmaya başladı ve böylece rekordan uzaklaşıldı. Elbette oyunun satışlarının yapım eskimeye başladıkça azalması kabul edilebilir bir durum.

OKU:  YouTube için en iyi akıllı telefonlar belli oldu

Hali hazırda aktif olarak satışları devam eden Nier: Automata, yine zaman zaman gerçekleştirilen bazı kampanyalarla cazip fiyatlardan satın alınabiliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir