Nintendo Switch’te Android Sürümü Devri Başlıyor

203

Çıkış yaptığı yılda epey dikkat çeken Nintendo Switch, daha sonra 2017 yılında da yılın en iyi oyununa sahip olan tek konsol olmuştu. Zelda, Switch üzerinden oynanmaktaydı.

Gerek kullanışlı yapısı gerekse barındırdığı özel oyunlarla adından söz ettiren Nintendo Switch artık bilindik yazılımı yerine Android yazılımıyla da karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz aylarda iki geliştirici Switch üzerinde Android işletim sistemini çalıştırdı.

XDA Developers geliştiricileri Android ile çalışan Switch görüntülerine yer verdi. Konsolun Tegra X1 yonga setine 4 GB RAM’e sahip olduğu ortaya çıktı. Bu donanımlarıyla Android kurulu bir Switch, Play Store üzerine bağlanıp Play Store içerisinde yer alan çok sayıda oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmekte.

Elbette Switch üzerinde kamera, mikrofon ve dahili GPS gibi özelliklerin bulunmaması Android kurulu olmasının çok bir anlam ifade etmemesine sebep oluyor. Yine de içerik tüketimi konusunda kullanıcıların işine yarayabilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.