Nintendo Toplam 300.000 Kullanıcı Hesabına Saldırıldığını Duyurdu

40

Geride bıraktığımız Nisan ayı içerisinde Nintendo markası tarafından yapılan açıklamada 160.000 kadar kullıncı hesabına saldırıldığı ve bu hesaplara yasa dışı bir şekilde erişildiği açıklanmıştı.

Nintendo bu kez yeni bir açıklamada daha bulundu ve açıklamaya göre aynı dönemde 140.000 hesaba daha erişim sağlandığı duyuruldu. Söz konusu duyuruyu önceki açıklamasını güncelleyerek yapan Nintendo, böylece toplam 300.000 hesabın saldırıdan dolayı zor durumda kaldığını aktardı. Nintendo aynı zamanda erişilen 300.000 hesap içerisinden yüzde 1’inden daha azının herhangi satın alma işlemi için kullanılmış olabileceğini de açıklamakta.

Nintendo, kullanıcılarının Nintendo Network ID’lerini ve bunlarla bağlantılı olan diğer Nintendo hesaplarının şifrelerini sıfırladı. Artık her iki giriş yöntemi için de kullanıcıların farklı şifreler belirlemesi tavsiye edilmekte. Nisan ayından bu zamana Nintendo Network ID ile herhangi bir Nintendo hesabına giriş yapılamamakta. Kullanıcıların iki aşamalı güvenlik sistemi kullanması da artık daha bir önem taşımakta.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.