Nokia 2 için beklenen güncelleme başlıyor!

203

Akıllı telefon kategorisinde güncelleme desteği konusunda örnek bir profil çizen Nokia, uygun fiyatlı akıllı telefonlarından Nokia 2 için bir güncelleme daha yayınlayarak ders niteliğinde bir işe imza atıyor.

Bu zamana kadar akılı telefon markalarının genellikle orta ve üst segment modelleri önemsediğini, giriş segment modellerine ise tabiri caizse üvey evlat muamelesi yaptığını gördük. Örneğin güncelleme desteği konusunda giriş seviyesi akıllı telefonlara çok çok düşük bir imkan sağlanırken orta ve üst segment telefonlara ilgi ve alaka oldukça fazla oluyor. Nokia ise bu bağlamda diğer markalardan farklı bir anlayış içerisinde. 2017 yılında çıkan giriş seviyesi Nokia 2’ye hala büyük güncellemeler sunmasından da bunu anlıyoruz.

Nokia, fiyatı yalnızca 700 TL olan Nokia 2 akıllı telefonu için Android Oreo güncellemesini paylaşıyor. Android Go ekosisteminde olabilecek özelliklere sahip olan bu telefon, nedendir bilinmez Android Go ekosisteminde yer almıyor. Bu bağlamda Nokia markasının biraz risk aldığını söyleyebiliriz çünkü 1 GB RAM, Snapdragon 212 işlemcili bir telefona Android Oreo işletim sistemi gelmiş durumda.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.