Nokia 8.1 global pazardaki yerini alıyor

366

HMD Global çatısı altında çalışmalarını sürdüren Nokia, 8.1 akıllı telefonuyla global pazara açılıyor. Bu hususta ilk durak Hindistan olacak. 

Akıllı telefonlar henüz piyasaya sürülmeden önce kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başaran Nokia, ardından Microsoft bünyesinde Lumia serisi ile karşımıza çıkmış ve başarılı olamamıştı. Ancak HMD Global çatısı altında Android işletim sistemli telefonlarına büyük bir ilgi gösteriliyor. Bu ilgiden Nokia 8.1 akıllı telefonunun da payını alacağına kesin gözüyle bakılıyor.  Nokia 8.1, iki isimli bir telefon olarak ayrıca dikkat çekiyor. Telefon Nokia X7 ismiyle de anılıyor ancak global alanda lanse edilen ismi Nokia 8.1.

Yaşanan son gelişmeler Nokia 8.1’in yakında global pazarda satışa sunulacağını gösteriyor. Telefonun global pazara sunulacağı tarih ise 5 Aralık 2018. Bu tarihin az da olsa değişme ihtimali var. Telefonun Hindistan pazarından sonra Avrupa’ya da gelmesine kesin gözüyle bakılırken ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. HMD ve Nokia’nın şu an akadar Türkiye pazarında önemli bir varlık gösteremediğinin altını çizmek gerekiyor.  Bunun temel sebebi şirketlerinden pazardaki yanlış uygulamaları olabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.