Nokia 8 Android Pie güncellemesi gecikecek

193

Nokia cephesinden Nokia 8 sahiplerini üzecek bir haber vereceğiz. Nokia 8 için önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Android Pie güncellemesi gecikebilir. 

Juho Sarvikas tarafından Twitter platformu üzerinden yapılan paylaşımda; Nokia’nın Nokia 8 telefonu için Android Pie güncellemesi üzerinde çalıştığından bahsedildi ancak çalışma sırasında bazı sorunlarla karışlaşıldığı ve bu yüzden güncellemenin erteleneceği ifade edildi. Problemin henüz çözülemediği ve bu yüzden güncellemenin ertelenmesinin zaruri olduğu vurgulandı.

Nokia normalde güncellemeyi Aralık ayının ilk haftasında yayınlayacaktı ancak kısa süreli bir gecikme yaşanacak gibi gözüküyor. Nokia 8, ilk piyasaya sürüldüğü zaman Android Nougat işletim sistemiyle gelmişti. Daha sonra Oreo yükseltmesini alan telefon, şimdi de Pie sürümüne yükseltilerek muhtemelen son büyük çapta güncellemesini almış olacak.

OKU:  Facebook'ta Yenilik: Yemek Siparişi Alımı Başlıyor

Son zamanlarda telefonlar için verilen güncelleme tarihlerinin ertelenmesine yani markaların sözlerini yerine getirememesine alıştık. Ancak güncellemeyi bol hatalı ve güvenlik açıkları içerisinde zamanında sunmaktansa geç ama sağlam sunmaları her zaman daha iyidir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir