Nokia 8 için Android Pie güncellemesi yayınlandı

457

Nokia 8 kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği Android 9 Pie sonunda beta olarak yayınlamaya başladı.

Yazılım güncellemeleri konusunda hızlı davranan şirketler arasında olan Nokia, Android Pie güncellemesi için bu sefer bir hayli gecikmişti. Şirketin Nokia 8 ve Nokia 8 Sirocco için ekim ayında güncelleme yayınlaması bekleniyordu. Fakat aralık ayına girmemize rağmen beklenen güncellemeden herhangi bir ses çıkmadı. Sonunda Nokia 8 kullanıcılarını sevindiren gelişme yaşandı. Nokia’nın ürün yönetim sorumlusu olan Juho Sarvikas resmi Twitter hesabından Nokia 8 için Android 9.0 Pie güncellemesini beta olarak yayınlamaya başladıklarını duyurdu.

Güncelleme, Nokia 8 kullanıcılarına yapay zeka desteği ile birlikte daha basit ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Güncelleme ile birlikte “Hızlı Ayarlar” paneli yenilendi ve yeni bildirim özellikleri, akıllı yanıtlama gibi özelilkler cihaza dahil oldu. Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü ve gizlilik geliştirmeleri de telefona eklenen yenilkiler arasında. Bunların haricinde Adaptif Parlaklık, Adaptif Batarya, Uygulama Dilimleri Uygulama Aksiyonları, Dijital Sağlık gibi özellikler de kullanıcıların deneyimini daha da arttırıyor. Dijital Sağlık özellikleri ile birlikte kullanıcılar, telefonları ile ne kadar süre harcadıklarını görebilecek ve yönetebilecekler.

Nokia 8 kullanıcıları  bu bağlantıya tıklayarak Android Pie güncellemesinin beta programına dahil olabilirler.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.