Nokia, Sirocco 8 İçin Android 10 Güncellemesini Sundu ( Örnek Hareket )

186

Akıllı telefonların yazılımsal tarafta desteklenmesi hayli mühim bir konu. Nokia bu zamana kadar gördüğümüz kadarıyla bu hususta titiz davranan akıllı telefon markalarından biri.

Nokia şirketi, 2018 yılının Şubat ayında düzenlenen MWC 18 esnasında tanıttığı ve aynı yıl piyasaya sürdüğü Nokia 8 Sirocco marka akıllı telefon için Android 10 güncellemesi yayınladı. Aslına bakarsanız telefonların güncelleme desteği zaten en az iki yıldır ancak buna rağmen pek çok markanın hala güncellemeleri zamanında sunmadığını, iki yıllık destek kapsamı içerisinde dahi büyük çaplı güncellemeler sunamadıklarını görüyoruz. Bu bağlamda Nokia tarafından yayınlanan Sirocco 8 güncellemesine bir parantez açmak istedik.

Android 10 Yüklenebiliyor

Dağıtıma sunulan Android 10 güncellemesi Nokia 8 Sirocco telefonlarına gelmeye başladı. OTA üzerinden dağıtılan güncelleme toplam 1.38 GB dosya büyüklüğünde. Güncellemeyi uyguladığınız zaman telefonunuzun sürüm numarası v5.120’ye yükselecek.

Android 10 yavaş yayılıyor

Nokia, gösterdiği bu çabaya rağmen diğer markalardan çok fazla ses soluk yok. Bu durumun altında yatan sebepler elbette göz önünde bulundurulmalı ancak genel kaideye baktığımız zaman Android 10 işletim sisteminin çok yavaş bir genişleme süreci yaşayabildiğini görüyoruz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.