Nokia Uygun Fiyatlı Nokia C5 Endi ve C2 Tava Modellerini Tanıttı!

82

Nokia, yeni uygun fiyatlı akıllı telefonları Nokia C2 Tava / Tennen ve C5 Endi’yi resmi olarak tanıttı. Telefonlar fiyatları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

HMD Global adı altında faaliyet gösteren Nokia, yeni akıllı telefonları ile karşımıza çıktı. Şirket, yeni uygun fiyatlı modelleri Nokia C2 Tava / Tennen ve C5 Endi’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Gelin  bu  telefonların özelliklerine ve fiyatı bir göz atalım.

Nokia C5 Endi Özelilkleri ve Fiyatı

Nokia C5 Endi, gücünü MediaTek Helio P22 işlemcisinden alıyor. 3GB RAM ve 64GB depolama alanına sahip telefonda 6.5 inç büyüklüğünde 720×1600 piksel çözünürlüğünde HD+ ekran bulunuyor. Telefonun arka yüzünde 13MP ana kamera + 5MP ultra geniş açılı kamera + 2MP derinlik sensörü, ön yüzünde ise 8MP çözünürlüğüne kamera yer alıyor.

Bünyesinde 10W hızlı şarj destekli 4000 mAh batarya barındıran ve kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkan Nokia C5 Endi’nin fiyatı ise 170 dolar olarak belirlendi. Telefon 5 Haziran tarihinden itibaren satışa sunulacak.

Nokia C2 Tava / Tennen Özellikleri ve Fiyatı

Nokia C2 Tava ve C2 Tennen aslında aynı özellikleri barındırıyor fakat bu iki telefon farklı fiyatla karşımıza çıkıyor. Telefon gücünü MediaTek Helio A22 işlemcisinden alıyor. 2GB RAM ve 16GB/32GB depolama seçeneklerine sahip olan telefonda 5.45 inç büyüklüğünde HD+ ekran bulunuyor. Telefonun arka yüzünde 8MP + 2MP olmak üzere çift arka kamera bulunurken ön yüzünde ise 5MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

Kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkan ve bünyesinde 10W hızlı şarj destekli 3000 mAh batarya bulunan Nokia C2 Tava’nın fiyatı 110 dolar olarak belirlenirken Nokia C2 Tennen’in fiyatı ise 70 dolar olarak belirlendi. Oldukça uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkan telefonlar sırasıyla 29 Mayıs ve 15 Haziran tarihinden itibaren satışa sunulacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.