Nokia’dan Görülmemiş Nokia 2 Güncelleme Kararı

456

Nokia, giriş segment akıllı telefon modellerinden Nokia 2’ye Android Oreo 8.0 yazılımını esgeçerek doğrudan Android Oreo 8.1’i sunacak. Böylece kullanıcılar daha güncel işletim sistemine çabucak ulaşacak.

Akıllı telefon alanında; Giriş segment, orta segment ve amiral gemileri olarak tabir edilen telefonların yer aldığı üst segment ayrımı bulunuyor. Giriş segment en düşük performanslı ekonomik telefonları, orta segment ikisinin arasını ve üst segment en iyi ve haliyle en pahalı telefonları ifade ediyor. Telefon üreticileri genellikle giriş segmenti önemsemeyip bu kategorideki yazılım güncellemelerini de esgeçiyorlar. Fakat Nokia, bu konuda görülmemiş kararlar almasıyla dikkat çekiyor.

Nokia 2 akıllı telefonu için Oreo güncellemesinin sunulacağı biliniyordu fakat doğrudan Android Oreo 8.1’e geçileceği bilinmemekteydi. HMD Global baş ürün sorumlusu olarak görev yapan Juho Sarvikas’ın ifadesine göre Nokia 2 telefonu için yapılacak olan güncelleme, kullanıcıları doğrudan Android Oreo 8.1’e geçirecek. Android Go hakkında yapılan iyileştirmelerin ciddi bir bölümü Android 8.1 içerisinde yer alıyor. Nokia tarafından alınan bu kararın temel sebebi de bu.

Nokia 2, Android Oreo 8.1 ile beraber daha stabil bir performans sunacaktır. Yazılım güncellemesi büyük bir olasılıkla önümüzdeki üç ay içerisinde sunulacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.