NVIDIA G-Sync Monitör Testlerini Beklenenden Daha Az Monitör Geçti

373

NVIDIA’nın uzun süredir kullanılan G-Sync teknolojisi, buna rağmen bu zamana kadar oldukça az monitöre ulaşabildi. Toplam 536 monitör arasından yalnızca 28 adeti gerçekleştirilen G-Sync testlerinden başarılı bir sonuçla ayrılabildi. Bu rakam beklentilerin oldukça dışında kaldı.

NVIDIA, G-Sync teknolojisini diğer monitörlere yayabilmek için G-Sync Compatible programını hayata geçirmişti. Ancak bu testler 28 monitör haricinde başarısızlıkla sonuçlandı. Teste alınan 536 monitör de Adaptive Sync destekli idi.

Ortaya çıkan verilere göre bu monitörler arasından 33 adeti daha testleri dahi giremeden elenirken kalan 503 monitörden 273’ü GeForce grafik kartlarının tam kullanım için potansiyel VRR aralığının dışında kaldı. Diğer 202 monitör ise görüntü kalitesini tam olarak sağlayamadığı gerekçesiyle elendi.

Bu gelişmelerin ardından NVIDIA’nın nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu. Büyük ihtimal ikinci dalgayı başlatacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.