NVIDIA GeForce Experience Nedir Nasıl Kullanılır? Açıklıyoruz

611

Nvidia GeForce Experience’in ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını anlatıyoruz.

GeForce Experience, NVIDIA’nın oyuncular için özel olarak geliştirdiği donanım destek yazılımıdır. Bu yazılım donanımınızın sürücülerini güncellemeye, oyunlar için özel optimizasyon yapmaya yarar.

Yazılım internetten ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak stabil bir şekilde çalışması için NVIDIA’nın gerekli donanımlarına sahip olmanız gerekir.

NVIDIA GeForce Experience yazılımını çalıştırdığınızda ilk olarak sizi giriş sayfası karşılar. Eğer hesabınız yok ise hesap oluşturmanız istenir. Hesap oluşturmak ücretsizdir. İsterseniz direkt olarak mail adresleriniz ile kaydolabilirsiniz. Kaydolduktan sonra mailinize bir aktivasyon kodu gelir. Kodu girdiğinizde üyeliğiniz hemen aktif olur.

Giriş sayfası ilk olarak oyunları optimize eder ve size bir liste halinde sisteminizde bulunan oyunları sunar. Eğer eksik bir oyun var ise ki genelde oluyor, o halde sağ üst köşedeki üst üste üç nokta işaretine tıklayıp ardından da Oyunları Tara seçeneğine tıklayarak yeni bir optimizasyon yapabilirsiniz. Optimizasyon yaptığınızda oyunlar optimum şekilde ayarlanır.

Listelenen oyunlardan herhangi biri çalıştırmak isterseniz açmak istediğiniz oyunun üzerine gelip çıkan Oyna butonuna tıklayın.

Yukarıda bulunan iki sekmeden diğeri de Sürücüler sekmesidir. Bu sekmede sürücü güncelleştirmesi var ise yapabilirsiniz.

Sağ üst köşede kullanıcı isminizin sol tarafından çark işareti göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın. Açılan seçenekler ayar ekranıdır. Ayar ekranından tercihlerinize göre ayar yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.