NVIDIA GeForce GTX 1150 çıkış yapacak

359

NVIDIA şu sıralar RTX ile bir hayli meşgul olsada, ilerleyen günlerde karşımıza GTX 1150 grafik kartı ile çıkabilir. Böyle bir grafik kartın sunduğu performansın hangi kartla denk olduğu ve fiyat oranı, giriş – orta segment sistem kurmak isteyen oyuncular için cezbedici olabilir. 

Şu an hali hazırda en çok kullanılan NVIDIA grafik kartlarından biri olan GTX 1060, bu başarıyı fiyat performans ürünü olmasına borçlu. İşte NVIDIA şimdi karşımıza GeForce GTX 1150 isimli yeni ciazip bir grafik kartı çıkarabilir.Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisinin yalnızca RTX serisine özgü olmayacağı, yeni GTX modellerinde de bu teknolojinin nimetlerinin geçerli olacağı bilinmekte ancak daha önce yapılan açıklamalar bunun ne düzeyde olabileceği hakkında soru işaretleri oluşturmuştu.

OKU:  i5 8500 Özellikleri İlk Kez Belli Oldu

Önümüzdeki süreçte TU117 çekirdeğine yer verileceği tahmin edilen 896 çekirdekli bir GTX 1150 ile karşılaşabiliriz. Bu kartın performans açısından GTX 1050 Ti ile 1060 arasında kalacağına yönelik iddialar bulunuyor. Serinin çıkış tarihi bilinmemekle birlikte önümüzdeki yıllın ikinci yarısında gelmesi kuvvetle muhtemel.

 İletişim için: emrebey@teknotechnic.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir