NVIDIA Grafik Kartları İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı

77

NVIDA şirketi Ampere grafik kartları için çalışmalarını sürdürmekte olup yazılım tarafında da sıklıkla çeşitli güncellemeler yayımlamaya dikkat ediyor. NVIDIA şimdi de önemli bir güncelleme yayınlamasıyla dikkat çekti

Yayınlanan güncelleme ile birlikte geliştirici DirectX 12 Ultimate desteği ve donanım hızlandırma teknolojisi dahil ediliyor. Yayınlanan güncellemenin Mayıs 2020 versiyonunu kullanan Windows 10 kullanıcıları için geçerli olduğunu da ifade edelim.

Yayınlanan yeni NVIDIA sürücüsü 451.48 versiyonuna sahip olup grafik kartının doğrudan kendi belleğini yönetmesine izin veriyor. Böylece performans yönünde olumlu anlamda bir artış söz konusu oluyor ve gecikme azalıyor. Donanım hızlandırma özelliği aktif edildiği zaman bilgisayarın yeniden başlatılması gerektiğini de ifade edelim.

Yeni güncellemeyle birlikte oyunları aynı anda kaydetme ve paylaşma fonksiyonunun ise devre dışı bırakıldığını, gelecek versiyonlarda ise tekrar aktif edileceğini de dipnot olarak kaydedelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.