NVIDIA Maxine Konferans Görüşmelerinde Yapay Zekadan Yararlanıyor

21

NVIDIA markası görüntülü görüşmeler için yapay zeka destekli yeni platformu Maxine’yi sunuyor.

Maxine bulut tabanlı olarak çalışmakta olup video konferans görüşmelerinde en iyi deneyimi sunmaya odaklanıyor.

Gerçek zamanlı çeviri, bant genişliği tüketimini düşürme, otomatik çerçeveleme, çözünürlük ölçekleme, alt yazı ekleme, arka plan gürültüsünü engelleme gibi pek çok özelliğe sahip olan Maxine, günlük görüşmelerin ses ve video kalitesini iyileştirmeye odaklanacak olan bir platform.

Bant genişliği tüketimini en aza indirmek adına yapay zekayı kullanan platform, H.264 sıkıştırması kullanarak bant genişliği tüketimini on kat kadar düşürebiliyor. Böylece internet bant genişliği daha az miktarlarda kullanılıyor ve bağlantının zayıflama oranı minimize ediliyor.

Gelişmiş yapay zeka araçlarından yararlanılabilmesi için pahalı GPU aygıtları satın almak zorunda olanlar artık bulut tabanlı yapay zeka destekli aracı kullanabilecek.

Netice olarak Maxine, gelişmiş ses, konuşma ve video deneyimleri için sunduğu yapay zeka yeteneklerini tüm platformlara entegre edilmesi noktasında önemli bir görev görecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.