NVIDIA RTX 2060 çıkış tarihi sanılandan yakın olabilir

499

NVIDIA RTX serisi ile ilgili gelişmeler var. Yeni oyuncu grafik kartı RTX 2060’ın ne zaman çıkış yapacağı merakla bekleniyor.

Bilgisayar donanımları arasında video oyunlarına FPS yönünde en fazla etki eden donanım genel olarak grafik kartlarıdır. Dolayısıyla oyun bilgisayarlarında grafik kartının çok iyi olması epey  önemlidir.

NVIDIA, bu zamana kadar sunduğu oyuncu odaklı grafik kartlarıyla önemli başarılar elde etti ve şimdi RTX 2060 ile bunlara bir yenisini daha eklemek istiyor. Şirket yakında orta seviye yeni grafik kartı RTX 2060’ı duyuracak.

Kart ile ilgili sızıntılara göre 1.920 CUDA çekirdeği, 192 Bit 6 GB GDRR6 bellek özellikleriyle gelecek. Belleklere ait efektif hızların ise 1.4Gbps olması beklenmekte.

OKU:  Müjde! Artık FreeSync monitörler de G-Sync destekleyecek

Kartın çıkış tarihi ile ilgili kesin konuşmak için oldukça erken ancak bilgilere göre RTX 2060 grafik kartı, 2019’un ilk ayında yani Ocak ayı içerisinde resmi olarak duyurulacak.

RTX 2060, selefi GTX 1060’a göre ne gibi farklılıklar sunacak? İşte bu çok merak edilen bir konu. GTX 1060 grafik kartının özellikle 6 GB versiyonu epey başarılı idi. Şu an GTX 1060, Steam’de en çok kullanılan grafik kartı olma ünvanını da koruyor.

RTX 2060 ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise Ray Tracing teknolojisini nasıl kullanacağı. Kartın performansı ve fiyat unsurunun denk AMD kartlarına nazaran nasıl bir varlık göstereceği de ayrı bir konu. Bunların hepsinin cevabını önümüzdeki süreçte bulmayı umut ediyoruz.

OKU:  GTX 1650 kutu tasarımı ortaya çıktıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir