OnePlus’ta Amiral Gemisi Modeller İçin 65W Dönemi Gelebilir

89

Akıllı telefonlar giderek daha yetenekli ve güce aç bir hale gelmekte. Bu sebeple hızlı şarj oldukça önem taşımakta. Daha büyük pillerin hızlı şarj edilebilmesi için daha hızlı şarj desteklerine ihtiyaç var. Oppo gibi bazı markalar bu kültürü benimsedi ve daha hızlı şarj sunabilmek için çalışıyorlar.

Son gelişmelere göre OnePlus markası da yeni amiral gemisi akıllı telefonu için 65W şarj hızını desteklemeyi planlıyor. Bu yılın ilerleyen günlerinde OnePlus 8T ile tanıtılması planlanmakta. Yeni ultra hızlı şarj çözümleri , yalnızca OnePlus tarafında karşımıza çıkmıyor elbette. Samsung Galaxy S20 Ultra’nın 5.000 mA pilinin yaklaşık bir saat içinde çok hızlı bir şekilde dolduğunu biliyoruz. Oppo Find X2 Pro telefonunun da 65 W şarj cihazı kullandığını ve 4260 MAh bataryasını sadece 39 dakikada yüzde 0’dan yüzde 100’e şarj ettiğini biliyoruz. Bunlar genel olarak çok önemli gelişmeler.

OnePlus markası , rakiplerine nazaran mevcut amiral gemisi cihazlarında 30W şarj cihazı için desteklemekte olup, bundan sonra gelecek olan 65W hamlesinin biraz geciken ancak olması gereken bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.