Opera’dan Oyunculara Özel Tarayıcı: Opera GX Geliyor

233
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Oyuncu telefonu, oyuncu ekipmanları derken şimdi de oyuncu tarayıcısını çıkıyor. Opera, oyuncular için özel bir internet tarayıcısı geliştirdi.

Oyunlar günümüzde çeşitli türlerde karşımıza çıkıyor. Mesela video oyunları bulunduğu gibi browser yani internet tarayıcısı oyunları da bulunuyor. Bu oyunlar internet tarayıcısının daha fazla kaynak tüketmesine sebep olabilmekte.

Opera GX, oyun oynarken bu sıkıntıyı yaşamak istemeyenler için biçilmiş kaftan olabilir. Opera GX tarayıcısı sistem kaynaklarını kısıtlayabilmekte. Kullanıcılar tarayıcının kulanacağı RAM, işlemci oranını yaarlayıp kısıtlayabilmekte ve tarayıcı açıkken rahatça oyun oynayabilmeniz sağlanmakta.

Tarayıcıların günümüzde RAM ve işlemciyi yüksek oranda kullandıkları hesaba katıldığında bu yeni proje işe yarayabilir. Ancak oyuncular genelde zaten oyuna girmeden önce tarayıcılarını kapalı tutarlar. Yine de mesela YouTube üzerinden müzik dinleyip o şekilde oyun oynamayı seven oyuncular için işe yarayabilir.

OKU:  Opera 62 Güncellemesi Çıktı

GX’in oyuncular için sağladığı tek fark kısıtlama imkanı ve browser oyunları için destek değil. Twitch entegrasyonu da sunuyor. Mesela takip ettiğiniz Twitch kanalı canlı yayına geçtiğinde bir bildirim alabiliyorsunuz ve GX Corner platformu ile oyun dünyasından güncel haberlerin bildirimlerini alabiliyorsunuz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir