Oppo, 125W Süper Hızlı Şarj Teknolojisi için Tarih Verdi!

51

Oppo, resmi Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile yeni 125W süper hızlı şarj teknolojisinin tanıtım tarihini duyurdu. Şirket, bu teknoloji ile birlikte 4000 mAh kapasiteli bataryayı 10 dakikada şarj etmeyi vadediyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden biri olmayı başardı. Sunduğu ürünler ile adından söz ettiren şirket, şimdi de yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor. Şirket geçtiğimiz aylarda 4000 mAh bataryayı 30 dakikada tam şarj edebilen 65W SuperVOOC 2.0 hızlı şarj teknolojisini tanıtmış, bu teknolojiyi Oppo Reno Ace modelinde kullanıma sunmuştu. Ardından ortaya atılan iddialara göre Oppo’nun yeni hızlı şarj teknolojisi üzerine çalışacağına işaret ediyordu. Nitekim öyle oldu ve Oppo, resmi Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile tam tamına 125W süper hızlı şarj teknolojisini 15 Temmuz tarihinde tanıtacağını açıkladı.

15 Temmuz, saat 15:00’da tanıtılacak olan yeni hızlı şarj teknolojisi, 4000 mAh kapasiteli bataryayı 10 dakikada şarj etmeyi vadediyor. Böylesine güçlü bir elektrik akımına karşı telefonların bataryaları ne kadar olumsuz yönde etkilenir bilinmez ama bu teknolojisinin Oppo’nun yeni Reno Ace modelinde kullanılabileceği tahminler arasında.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.