Oppo A5s Türkiye’deki Yerini Aldı

285

Oppo geçtiğimiz dönemde Türkiye’de de rol oynayacağını açıklamıştı ve ülkemizde aktif olarak yer almaya başladı. Oppo’nun özellikle orta segment kategorisinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’de büyük bir pazar payına sahip olmak isteyen Oppo, bu doğrultuda bir telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Tanıtılan telefon Oppo A5s olup sahip olduğu özellikler belli oldu. A5s, Helio P35 işlemciyle gelecek olup toplam 6.2 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Bu ekran 1520x720p çözünürlüğe sahip olacak olup S-IPS LCD ekran yapısıyla gelecek.

Ürün depolama alanı ve RAM konusunda pek çok alternatif sunuyor. 2 GB – 3 GB ve 4 GB RAM’e sahip modelleri bulunduğu gibi aynı zamanda 32 GB – 64 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı sürümüne sahip.

Telefonun arkasında 13 Megapiksel f2.2 + 2 Megapiksel f2.4 kamera bulunuyor. Ön kısmında ise F2.0 diyafram açıklığında 8 Megapiksellik kamera bulunuyor. 4.230 mAh bataryayla gelen telefon yazılım tarafında Android Oreo 8.1 işletim sistemiyle piyasaya sürülecek olup ColorOS 5.2 arayüzü içeriyor.

Ülkemizde 1.899 TL fiyat etiketine sahip olan akıllı telefonun nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı büyük merak konusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.