Oppo Reno 2Z Yeni Android 10 ve ColorOS Güncellemesini Aldı

393

Oppo’nun dünya çapında sevilen akıllı telefonu Reno 2Z için yeni bir güncelleme paylaşıldığı bilgisine ulaşıldı. Reno 2Z akıllı telefonu için Android 10 tabanlı ColorOS 7 güncellemesi paylaşıldı.

Reno 2Z akıllı telefonu 2019 yılının Austos ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Orta segmente hitap eden akıllı telefon için paylaşılan güncelleme bu bağlamda dikkat çekti. 2.89 GB boyutunda olan oldukça büyük çaplı bu güncelleme pek çok yenilik sunmasının yanı sıra telefon kullanımı esnasında meydana gelen bazı hataların da önüne geçiyor.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte CPH1951EX_11_C.23 versiyonlu ColorOS 7’ye yükselmekte olan telefonun gerek uygulama geçişleri gerekse diğer fonksiyonlar sırasında gayet stabil işlev görmesi ile dikkat çekiyor. Güncelleme şu an için belli başlı ülkelerde aktif.

Reno 2Z Özelliklerini Hatırlayalım

Telefonda 6.53 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip AMOLED ekran bulunuyor ve bu ekran Corning Gorilla Glass 6 ile korunuyor. Helio P20 işlemciden güç alan telefon 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM sunuyor. Kamera tarafında ise LED flaşlı 48MP arka kamera, 1 / 2.25 5 Sony IMX586 sensör, 0.8um piksel boyutu, f / 1.7 diyafram, PDAF, CAF, 8 megapiksel 119 ° geniş açılı kamera, f / 2.2 diyafram, 2MP Mono Lens ve 2MP Portre lens
F / 2.0 diyafram açıklığına sahip 16MP ön kamera özelliklerine sahip. 4000 mAh hızlı şarj destekli bataryası bulunan telefonun parmak izi kouycusu ekranın içine konumlandırılmış.
13 thoughts on “Oppo Reno 2Z Yeni Android 10 ve ColorOS Güncellemesini Aldı

 1. Muammer

  Hocam kaç aydır takip ediyorum ama maalesef haber doğru değil sürekli olarak müşteri hizmetleri ile konuşuyorum bu gelen güncelleme Rusya için Türkiye’ye gelmedi henüz

  Reply
 2. Ahmet Bey

  Merhaba oppo reno2z kullanıyorum ama hala yazınızda bahsi geçen güncelleme hala gelmedi cihazıma sebebi nedir acaba teşekkürler

  Reply
 3. Sacit Kral

  03 Temmuz 2020 tarihi itibariyle henüz bir güncelleme gelmedi telefonuma. Bekliyoruz inşallah en kısa zamanda gelir.

  Reply

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.