Otomobil Satışlarında Büyük Bir Artış Gözlemlendi

99

Son veriler otomobil satışlarında ülkemizde son dönemde önemli bir artışın olduğunu gösteriyor. Koronavirüsü nedeniyle Türkiye’de otomobil üretimi adeta durma noktasına gelmiş durumda. Ancak tüketici tarafına bakıldığında ise satışların tam tersine arttığı gözlerden kaçmıyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan yeni satış rakamlarına göre 2020 yılının Ocak – Şubat – Mart döneminde önemli oranda araç satışı gerçekleşmiş. Otomobil satış adetleri yüzde 45 e varan bir artışla dikkat çekiyor. Hem ticari hem binek araçlarda artış gözlemlenmekte.

Ticari araç sınıfında geçtiğimiz yılın Mart ayına nazaran geride bıraktığımız Mart ayında yüzde 3,26 oranında daha fazla araç satılmış. Özellikle otomobil sınıfında araç satışlarındaki artış daha da dikkat çekmekte çünkü otomobil sınıfında Ocak – Mart dönemlerinde yüzde 44,79’luk bir artış var.

Otomobil satışlarında yaşanan bu artışın kredi faiz oranlarının düşmesi ve salgın nedeniyle toplu taşımaya binmek istenilmemesinin bir etkisi olabileceği düşünülüyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.