Outlook Mail Adreslerinde Hack Tehlikesi

407

Outlook.com e-posta adreslerine hackerlar tarafından saldırıda bulunulduğu ve pek çok mail adresinin ele geçirildiği ortaya çıktı. Bunun bir güvenlik açığından kaynaklandığı öngörülüyor.

TechCrunch kaynaklı haberde Outlook.com üzerinde yer alan hesapların hacklendiği ve zarar gören kullanıcıların içerisinde eski hotmail ve MNS.com kullanıcılarının da olduğu ifade ediliyor. Saldırı outlook.com’un müşteri desteği bölümüne gerçekleştirildi ve giriş bilgileri ele geçirildi. Böylece müşterilerin hesaplarına izinsiz erişim elde edildi.

Söz konusu saldırının kısıtlı miktarda hesapla sınırlı olduğu kaydedilirken, bu hesapların müşterilerin lk hack eylemlerinin 2019 yılında başlandığı ifade edildi ve bu aktivitelerin Mart ayına değin sürdüğünün altı çizildi.

Microsoft konu ile ilgili bir açıklamada bulundu ve açıklamasında hackerların giriş bilgileri kapsamında sadece kullanıcıların e-posta adreslerini, mesaj başlıklarını ve klasörlerini görebildiğini ifade etti.

Yani Microsoft hem şifrelerin hem de mail içeriklerinin güvende olduğunu iddia etmekte.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.