Oyun Konsollarına Ek Vergi Geldi

112

Oyun konsolu fiyatları artacak. Son bilgiler, PlayStation , Xbox gibi oyun konsollarının yüzde 50 kadar ek vergi nedeniyle zamlanacağını gösteriyor. Bu nedenle yeni nesil konsollar epey yüksek fiyatlardan satışa çıkarılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe alınan konuya dair video konsolu, golf sopası, karnaval eşyası gibi eşyaların ithalatında ek gümrük vergisi uygulanacağı, bu nedenle yurt içindeki satış fiyatlarının da artacağı ortaya çıktı.

Karar yalnızca oyun konsollarını kapsamıyor. Hoparlörler, kesintisiz güç kaynakları, bazı kaynak telleri ve benzeri pek çok eşya da ek gümrük vergisi uygulamasıyla daha yüksek rakamlardan satılacak. Uygulanacak olan gümrük vergisindeki artış tutarı ürün cinsine göre yüzde 5 ila 50 arasında değişkenlik gösterecek.

Oyun konsolları yüzde 50 kadar ek vergilendirme alacak ve bu husus 18 Nisan 2020 ila 30 Eylül 2020 tarihleri arasında geçerli olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.