Paint Windows’ta Var Olmaya Devam Edecek

248

Microsoft geçtiğimiz dönemde Paint ile ilgili bir karar almıştı. Aldığı karar Paint uygulamasının emekliye ayrılması yönündeydi. Yani artık Windows’un son sürümünde Paint uygulamasını görmek söz konusu olmayacaktı. Ancak yaşanan son gelişmeler şirketin bu planından vazgeçtiğini ortaya koyuyor.

Şirket geçtiğimiz dönemde Paint’in klasik sürümünün yerini Paint 3D’nin alması için çalışmalara başlamıştı. Bunun temel nedeni ise dokunmatik desteği ve Windows 10 özellikleri ile randımanlı çalışmaydı. Klasik Paint sürümünün tamamen kaldırılması da gündemdeydi. Microsoft bu kararı kafasından sildi. Microsoft hem Paint 3D hem de klasik Paint yazılımının Windows 10 işletim sisteminde devam etmesine karar verdi. Bunu Microsoft yöneticilerinden biri olan Brandon LeBlanc kişisel Twitter sayfası aracılığıyla paylaştı.

Paint uzun yıllardır Windows işletim sisteminin en bilindik uygulamalarından biri. Her PC kullanıcısı muhakkak ya canı sıkıldığında ya da basit bir düzenleme işini halletmek için muhakkak Paint’e başvurmuştur. En kötü ihtimalle derslerinde öğretmenleri tarafından gösterilmiş veya kullandırılmıştır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.