Pinterest Ekibi Kullanıcılarının Pozitif Olması İçin Yeni Bir Yöntem Geliştiriyor

130
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Sosyal medya uygulamalarında genellikle nefret söylemi ve kötü örnek oluşturabilecek çok fazla içerik paylaşılıyor ancak Pinterest uygulaması fonksiyonları itibariyle bunlardan çok daha farklı.

Fotoğraf paylaşımları konusunda ünlü bir platform olan Pinterest, yapı itibariyle bir kullanıcının diğer kullanıcılarla iletişim kurmak yerinie kendi atmosferini ürettiği bir ortam. Pinterest, yine yapı itibariyle negatifliğin pek bulunmadığı bir ortam. İnsanlar hobilerine, sanatlarına ilişkin çeşitli albümlerini ortaya koyabiliyor ve böylece ortaya çok güzel bir alan çıkıyor.

Pinterest, platformunda kötü söylemlerin, negatifliğin bulunmaması için şimdi yeni bir yöntem geliştirdi. Artık Pinterest üzerinde bir kişi mutsuzlukla alakalı aramalar yaptığı zaman karşısına ”Duygusal zindelik aktiviteleri seti” dahilinde çeşitli içerikler çıkacak. Pinterest o kullanıcıya zihin egsersizleri sunacak.

OKU:  Bayram Tatilinde Ücretsiz Oyun İsteyenler İçin Layers of Fear Fırsatı!

Pinterest bundan önce de intihar, sakatlama, kesme gibi terimlerle yapılan aramalardan sonra kullanıcıya intihar destek hatlarının numaralarını göstermişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir