Plague Inc Oyunu Apple Mağazasından Kaldırıldı

137

Koronavirüsü teknoloji dünyasını da etkilemeye devam ediyor. Koronavirüsünün ortaya çıktığı ve en çok kendisini gösterdiği ülke olan Çin’de Apple ilginç bir karar alarak Plague Inc oyununu sanal mağazası Çin App Store’dan kaldırdı.

Konuyla ilgili olarak geliştirici stüdyodan açıklama yapıldı. Plague Inc. cephesinden yapılan açıklamada oyunun Çin App Store’dan kaldırıldığı, bunun tamamen kendilerinin kontrolü dışında gerçekleştiği ve geri getirebilmek için bir yol bulacakları ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Plague Inc tarafından yeni bir açıklama yapılmış, oyunlarının koronavirüsü ile herhangi bir bağlantısının olmadığı ifade edilmişti. Ancak Plague Inc oyununda da koronavirüsüne benzer bir virüsün birden tek bir kişi üzerinden yayılması ve dünyayı etkilemesi konusunun farklı bir bakış açısından ele alınması, koronavirüsünden sonra oyuna olan ilginin büyük oranda artmasına neden olmuştu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.