Planetside 2 Türkçe Yama Beta Sürümü Steam’de Yayımlandı

958

Planetside 2 Türkçe yaması sonunda çıkıyor. Yamanın  neredeyse tamamlanmış versiyonunu içeren açık betası Steam platformunda yayımlandı. İndirip oyununuza kurabilirsiniz. 

Üst seviye oyunlar için genellikle Türkçe yama desteği maalesef sunulmamakta. Fakat gönüllü çeviri ekipleri büyük emek sarfederek pek çok oyunu Türkçe yamaya çeviriyorlar. Bazen de oyunu oynayan kişiler hem oyunu sevdikleri için hem de başkalarının da tanımasını, anlayarak oynamasını istedikleri için kendi başlarına yama çalışmalarına başlıyorlar. İşte Planetside 2 oyunu için girişilen emek de buna yeni bir örnek.

Steam platformunda açılan sayfada Planetside 2 oyununun Türkçe yaması paylaşıldı. Oyunda bulunan 41.000 civarı satır ve şifreli dosyaları çözmek durumunda kalan Serhat, bunu yoğun uğraşlar sonucunda yaparak Türkçe alt yazılı dosyaları Steam’de paylaştı. Paylaşılan dosyalar şu an için  açık beta olarak sunuldu. Betanın paylaşıldığı tarih ise 3 Kasım 2017. Çok yakın bir zamanda da yamanın final sürümü yayımlanacaktır. Şimdiden açık betayı oyununuza kurup test edebilirsiniz.

Yama dosyalarına ulaşabilmek ve Planetside 2 Türkçe yama kurulumunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı Steam’e yönlenmekte olup güvenilirdir:

Steam  PlanetSide 2 Türkçe Yama İndirme Sayfası

Türk oyun dünyasına katkı anlamında bu tarz çalışmaları destekliyoruz ve sitemizde haber olarak yayımlamaya özen göstereceğiz.
5 thoughts on “Planetside 2 Türkçe Yama Beta Sürümü Steam’de Yayımlandı

  1. Umut Alp Öztürk

    Harika, Türk oyuncularına verdiğin değer ve bu kadar büyük işte harcamış olduğun emeğin için teşekkür ederiz koca yürekli adam 🙂

    Reply

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.