Planetside 2 Türkçe Yama Beta Sürümü Steam’de Yayımlandı

589
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Planetside 2 Türkçe yaması sonunda çıkıyor. Yamanın  neredeyse tamamlanmış versiyonunu içeren açık betası Steam platformunda yayımlandı. İndirip oyununuza kurabilirsiniz. 

Üst seviye oyunlar için genellikle Türkçe yama desteği maalesef sunulmamakta. Fakat gönüllü çeviri ekipleri büyük emek sarfederek pek çok oyunu Türkçe yamaya çeviriyorlar. Bazen de oyunu oynayan kişiler hem oyunu sevdikleri için hem de başkalarının da tanımasını, anlayarak oynamasını istedikleri için kendi başlarına yama çalışmalarına başlıyorlar. İşte Planetside 2 oyunu için girişilen emek de buna yeni bir örnek.

Steam platformunda açılan sayfada Planetside 2 oyununun Türkçe yaması paylaşıldı. Oyunda bulunan 41.000 civarı satır ve şifreli dosyaları çözmek durumunda kalan Serhat, bunu yoğun uğraşlar sonucunda yaparak Türkçe alt yazılı dosyaları Steam’de paylaştı. Paylaşılan dosyalar şu an için  açık beta olarak sunuldu. Betanın paylaşıldığı tarih ise 3 Kasım 2017. Çok yakın bir zamanda da yamanın final sürümü yayımlanacaktır. Şimdiden açık betayı oyununuza kurup test edebilirsiniz.

OKU:  Para Para Para! Gran Turismo SPORT artık mikro ödeme sistemi içeriyor

Yama dosyalarına ulaşabilmek ve Planetside 2 Türkçe yama kurulumunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı Steam’e yönlenmekte olup güvenilirdir:

Steam  PlanetSide 2 Türkçe Yama İndirme Sayfası

Türk oyun dünyasına katkı anlamında bu tarz çalışmaları destekliyoruz ve sitemizde haber olarak yayımlamaya özen göstereceğiz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir