Play Store Güncelleme Bildiriminin Neden Gelmediği Belli Oldu

70

Google Play Store içerisinde yer alan uygulamalar güncellendiğinde buna dair kullanıcılara bildirim gönderiliyordu ancak son günlerde kullanıcılar bildirim alamadıklarını rapor etti ve bu durumun sebebi belli oldu.

Android işletim sisteminin resmi mağazası olan Play Store içerisinde pek çok Android uygulaması yer alıyor. Kullanıcılar Play Store içerisinden istedikleri uygulamayı telefonlarına kurabiliyorlar ve bu uygulamalara zaman zaman çeşitli güncellemeler paylaşılıyor.  Uygulamalar kendilerini güncelledikleri zaman kullanıcıya Play Store tarafından bir bildirim gönderiliyordu ve böylece kullanıcı uygulamalar otomatik olarak güncellense bile bildirim alıyordu. Ancak artık yeni düzenlemeyle birlikte kullanıcıların gelen güncellemeden haberleri olmuyor çünkü güncellendiğine dair herhangi bir bildirime yer verilmiyor.

Güncelleme bildirimlerinin bir hatadan kaynaklandığı düşünülsede Google cephesinden gelen açıklama şaşırttı. Google’ın yaptığı yeni açıklamada Play Store uygulamaları güncellendiği zaman güncellendiğine dair bildirim sunulmamasının nedenine değinildi. Google, Play Store platformunda çok fazla güncelleme bildirimi karmaşasının oluştuğunu düşündüğü için kasıtlı bir değişikliğe gitti. Buna dair bir doğrulama yapan Play Store, artık  eskisinden daha az Play Store bildirimine yer vereceğini duyurdu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.