Play Store aracılığıyla sivil toplum kuruluşları için bağış toplanıyor

293

Google, Play Store üzerinde bir proje başlattı. Bu sosyal proje kapsamında sivil toplum kuruluşları için bağış toplanıyor.

Dünyanın ünlü teknoloji şirketlerinden Google, Play Store mağazasında normalde satılan her uygulamadan belli bir komisyon almaktadır. Ancak sosyal fayda statüsündeki bazı kuruluşlara gönderilmek üzere toplanan ücretlerden komisyon kesmiyor.

Play Store şu an Android platformunun en yaygın ve resmi tek sayfası olup alışverişler bu platform üzerinden gerçekleştiriliyor. Google, sivil toplum kuruluşları için Play Store üzerinden bağış toplamaya başladı. Bu bağışlara şu an için yalnızca belli ülkelerdeki kullanıcılar katılabiliyor. Bağışlar sivil toplum kuruluşları için önemli bir kaynak niteliği taşıyor.

OKU:  Google Play Store'da Bir Süre Oyunlar ve Uygulamalar Ücretsiz

Google Play İş Geliştirme Müdürü Maxim Mai, konu ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı. Maxim Mai; “Yılbaşı ruhunu kutlamak adına Google Play Store’da size ilham verecek sivil toplum kuruluşlarına bağış yapmanızı mümkün kılacak değişiklikler gerçekleştiriyoruz. Kolay ve hızlı şekilde yapabileceğiniz bağışların yüzde 100’ü sivil toplum örgütlerine aktarılacak.” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir