Play Store ve App Store Yeni İndirme Verilerini Açıkladı

19

Google Play Store’un ve Apple’ın App Store uygulamasının indirme verileri belli oldu. İşte üçüncü çeyrek indirme oranları…

Teknoloji şirketlerinden Google ve Apple bilindiği üzere App Store ve Play Store mağazaları ile de birbirleri ile rekabet içerisindeler. Google’ın Android işletim sisteminin resmi mağazası Play Store olup Apple’ın iOS işletim sistemi için resmi sanal mağazası ise App Store’dur ve iki platformun da yıllar içerisinde dönemsel olarak nasıl indirme sayıları sunduğu belirli aralıklarla paylaşılıyor. Bu sefer de üçüncü çeyrek verileri yayınlandı.

Sensor Tower tarafından paylaşılan rapora göre bu yılın üçüncü çeyreğinde Play Store üzerinde 28.2 milyar adet indirme gerçekleştirildi. Apple’ın App Store platformunda ise 8.2 milyar indirme yapıldı. Bu bağlamda Android üzerinde yapılan indirme sayısının App Store’a nazaran çok daha fazla olduğunu söylemek mümkün. Uygulama indirmelerinde hem Play Store hem de App Store üzerinde artış yaşanması ise ayrıca dikkat çekti. Bunun sebeplerinden biri de insanların bir bölümünün korona virüsü nedeniyle evde daha fazla vakit geçirmeye başlamaları olup bu durum boş vaktin artmasını ve böylece mobil uygulama indirme sayısının da yükselmesini sağladı.

Android işletim sisteminin mobil cihazlar üzerindeki pazar payının yüzde 74.43 olduğunu da ayrıca vurgulamak gerekiyor. iOS kullanıcıları ise pazarın yüzde 24,99’luk bir kısmını oluşturuyor. İki sanal mağaza arasında indirme sayılarında büyük bir fark olmasının nedeni de bu şekilde açıklanabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.