Play Store Yeni Sürümüyle Kullanılmayan Uygulamalar Kullanıcıya Hatırlatılacak

193

Play Store uygulaması Android Q ile beraber çok daha merkezi bir hale gelecek. Play Store üzerinde sistem güncellemeleri yapılıp takip edilebilecek. Tıpkı şu an da uygulamalar için olduğu gibi…

Bir uygulama Android telefona indirileceği zaman ilk olarak Play Store adresine girilir ve arama kutucuğuna indirilecek uygulama ismi veya isim bilinmiyorsa listelerden uygulama seçip yüklenir. Daha sonra güncellemeler Play Store üzerinden takip edilir. Play Store’un uygulamayla etkileşimli olması, yeni sürümle beraber bir özelliğin daha kullanılmasını sağlayacak. Artık Play Store kullanıcıya uzun süre boyunca kullanmadığı bir uygulamanın olduğunu bildirebilecek.

Play Store kullanıcıya bildirimde bulunabileceği gibi aynı zamanda uzun süredir kullanılmayan uygulamanın silinip silinmeyeceğini de soracak. Kullanıcıya kullanmadığı bir uygulamayı silmesini önerecek. Ancak bunun hangi şartlar dahilinde söz konusu olacağını henüz bilmiyoruz. Büyük olasılıkla depolama alanında az bir yer kaldığında ve yalnızca varsayılan olmayan uygulamalar hakkında böyle bildirimler alacağız.

OKU:  Google, Datally İsimli Yeni Uygulamasını Play Store'da Aktif Hale GetirdiBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

Yazınız ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmeyebilir.