PlayStation 4 satış rakamları beklentilerin de üzerinde

336

PlayStation 4 konsolunun toplam satış rakamı ve 2018 yılında grafiğine ilişkin bir açıklama yapıldı. Ortaya çıkan verilen Japon merkezli dev teknoloji şirketi Sony’nin başarısını ortaya koyuyor. Elbette bu başarıda PC platformundaki bazı sorunların da etkisi büyük.

Son zamanlarda PlayStation 4 konsoluna daha büyük bir ilgi olmaya başladı. Bunun başlıca nedenlerinden biri PC tarafında kripto para madenciliği sorunu ve fiyatların yüksekliği. Bu yüzden oyuncular daha ekonomik bir fiyata konsol almayı tercih ediyor. Konsol tarafında oyunlar için sunulan indirimler ve özel kampanya fırsatlarıyla da artık oyuncular konsol oyunu alma konusunda biraz daha rahat olabiliyor.

Açıklamaya göre Sony, 2018 yılının sona ermesiyle beraber şu ana kadar toplam 91.6 milyon PlayStation 4 sattı. Beklentiler ise 86 milyon seviyesindeydi. Böylece Sony’nin beklentisinin de üzerinde PlayStation 4 satışı gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Öte yandan geçtiğimiz tatil sezonunda 50.7 milyonun üzerinde oyunun satıldığı ve şu ana kadar satılan toplam PlayStation 4 oyununun 876 milyonu aştığı duyuruldu. 2019 yılı içerisinde bu rakam 1 milyar adeti bulabilir.

Öte yandan iki önemli konsol oyununun da başarısı açığa çıktı. Bu oyunlarda biri God of War ve bir diğeri Spider-Man. Spider-Man yalnızca bir ayda neredeyse 10 milyon kopya satarak büyük bir başarı elde etti. God of War ise 2018 yılında 86.1 milyon kopya satışıyla yılın oyunu olmasının ağırlığını bir kez daha gösterdi.

 

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.