PlayStation 4 Yüksek Satış Rakamlarıyla Dikkat Çekiyor

91

Konsol tarafında yeni bazı gelişmeler meydana geliyor. Yakında PlayStation 5 devrinin başlayacağını biliyoruz. Peki PlayStation 4 satış rakamları ne durumda? İşte detaylar…

Sony tarafından sunulan PlayStation 4 konsolu artık son dönemlerini yaşıyor. Uzun süredir en güncel Sony konsolu olan PlayStation 4 yakında yerini PlayStation 5’e bırakacak.

Gelen son bilgiler PlayStation 4 satış rakamlarının dünya genelinde 110.4 milyonu aştığını gösteriyor. 2019 yılı mali yılı son çeyreğine göre 1.5 milyon adet PlayStation 4 satılmış. Bu rakamın bir önceki yılın aynı çeyreğine nazaran 1.1 milyon kadar az olduğu görülüyor ancak bu son derece normal çünkü artık PlayStation 5 kendisini iyiden iyiye hissettiriyor.

PlayStation Plus platformunun abone sayısı ise 31 Mart 2020 tarihine kadarki süreçte 41.5 milyon olup, PlayStation abonelerinin son 1 yılda 5 milyon kadar arttığı gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.