PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Önemli Bir Nedenle Ertelendi

64

Sony’nin oyun konsolu serisi PlayStation bu zamana kadar pek çok farklı sürümle karşımıza çıktı. PlayStation 5 konsolu da bu sürümlerden biri oldu.

PlayStation 5 Sony tarafından 5 Haziran günü resmen tanıtılacaktı ancak son gelişmeler konsolun ertelendiğini gösteriyor. Oyunun Geleceği sloganıyla lanse edilen tanıtımın hangi tarihe ertelendiği ise açıklanmadı.

Son zamanlarda pek çok etkinliğin Covid-19 riski nedeniyle ertelendiğini biliyoruz ancak PlayStation 5’in ertelenmesinin altında yatan temel sebep bu değil. Gelen bilgilere göre konsolun ertelenmesinin nedeni Amerika’nın Minneapolis kentinde polisin George Floyd isimli ABD vatandaşını göz altına alırken aşırı güç kullanarak ölümün neden olması çünkü bu olay nedeniyle ülkede büyük bir iç karışıklık meydana geldi.

Sony, ABD’de gerçekleşen olaylar nedeniyle tanıtımın yapılması için doğru zaman olduğunu düşünmüyor. Önümüzdeki süreçte bu husus hakkında yeni gelişmeler yaşanacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.