PlayStation 5 Tanıtımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

76

PlayStation 5 konsolu epey uzun zamandır beklenmekte olup geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihinin 4 Haziran 2020 olmasına rağmen tanıtımın farklı bir tarihte yapılacağı haberini almıştık.

PlayStation serisinin son günlerde epey konuşulan, çok yakında çıkacak olan PlayStation 5 konsolunun tanıtım etkinliği, ABD’de meydana gelen Black Lives Matter eylemleri nedeniyle ertelenmişti. 4 Haziran 2020 tarihinde düzenlenecek olan etkinliğin ertelenmesinden sonra hangi tarihe alındığı merak konusu idi. Bu konuda yeni gelişmeler yaşandı. Etkinliğin 11 Haziran 2020 günü Türkiye saati ile 23.00’da gerçekleştirileceği duyuruldu.

Sony CEO’su Jim Ryan tarafından yapılan açıklamada etkinliğin bir saatten fazla süreceği ve pek çok PlayStation 5 oyunlarına etkinlik esnasında yer verileceği aktarıldı. Bu durum oyuncuları memnun edecek bir gelişme olarak dikkat çekebilir.

PlayStation 5 Teknik Özellikleri :

CPU: 8x Zen 2 Çekirdeği @ SMT ile 3.5 GHz (değişebilir frekans
GPU: 10.28 TFLOPs, 36 İşlem Birimi @ 2.23 GHz (değişebilir frekans)
GPU Mimarisi: Özelleştirilmiş rDNA 2
Bellek/Arayüz: 16 GB GDDR6/256-bit
Bant Genişliği: 448 GB/s
Dahili Depolama: Özel 825 GB SSD
Genişletilebilir Depolama: NVMe SSD Slot
Harici Depolama: USB HDD Desteği
Optik Sürücü: 4K UHD Blu-ray Sürücü
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.