PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Netlik Kazandı

13

Sony şirketinin konsol serisinin yeni üyesi PlayStation 5 ülkemizde de satışa sunulacak olup Türkiye’de hangi fiyattan satılacağı belli oldu.

Sony geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve açıklamasıyla PlayStation 5 video oyunu konsolunun global fiyatını ve çıkış tarihini duyurmuştu. Söz konusu duyuruda standart versiyonun 499 Dolar fiyat etiketiyle satılacağı açıklanmıştı.

PlayStation 5 bu zamana kadar üretilen en güçlü PlayStation konsolu olup yeni neslin tüm nimetlerini sunmaya çalışacak. İleriye dönük ve güçlü bir konsol olan PlayStation 5 uzun yıllar oyun dünyasına hizmet edecek.

Ülkemizde de satılacak olan konsol ile ilgili PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklamada şirket yeni konsolun 19 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini ve Türkiye fiyatının 8.299,00 TL olacağını duyurdu. Bu yüksek fiyat konsola sahip olmak isteyen ülkemiz kullanıcılarını bir hayli zorlayacağa benziyor.

Ülkemizde 2021 yılında piyasaya sürülecek olan PS5 dijital sürümün fiyatı ise şu an için belli değil ancak ilerleyen haftalarda o konuda da bir açıklama yapılacağı duyuruldu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.