PowerColor Red Devil RX 590 grafik kartını duyurdu

371

PowerColor, AMD’nin yeni grafik kartı RX 590’ın özel soğutmalı modelini duyurdu. Red Devil serisi içerisinde sunulacak olan bu modelin %10 kadar performans artışı sağladığı belirtiliyor.

Red Devil RX 590, önceki Red Devil özel soğutmalı modellerinde olduğu gibi kırmızı ve siyahın harmanlandığı bir renk tasarımıyla geliyor.

Red Devil RX 590 oyuncu odaklı bir AMD grafik kartı olup 8 GB GDDR5 olup Polaris 30 XT çekirdeğiyle geliyor. 2304 Stream işlemci yer alan grafik kartı 144 desen harialama ve 32 ROP birimi içeriyor. 1576 MHz frekans değerine çıkabilen Red Devil RX 590, 7 TFLOPS işlem performansına sahip olup yüksek grafik ayarlarında Full HD oyun oynamak için geliştirildi. 2K için de yeterli bir performans sunacaktır.

OKU:  50 milyon kişinin Facebook hesabı tehlikede

Red Devil özel soğutmalı RX 590, Mute Fan teknolojisinden yararlanmakta olup içerisinde 8mm + 6mm nikel borular yer almaktadır. Fanlar kartın sıcaklığı 50 dereceyi geçtiğinde çalışmaya başlamaktadır. Böylece kart fazladan elektrik harcamamakta ve günlük işlemler sırasında ses çıkarmamaktadır. Bu günümüzde özel soğutmalı modellerin neredeyse tamamında gördüğümüz bir teknoloji. Grafik kartını kullanabilmek için 8 pin + 6  pin güç bağlantısı gerekmekte.

Red Devil Rx 590 fiyatı ne kadar?

Gelelim grafik kartının fiyatına. Red Devil RX 590 grafik kartı için belirlenen fiyat 280 Dolar. Bu fiyatın içerisine toplam 180 Dolar değerinde olan Devil May Cry 5, The Division ve Resident Evil 2 oyunları dahil.

OKU:  HTC önümüzdeki yıl oyunculara özel bir telefon satışa çıkarabilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir