PowerColor RX 5600 XT Ortaya Çıktı

59

AMD’nin merakla beklenen RX 5600 XT grafik kartına dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez de PowerColor firması sergilediği hamle ile dikkat çekti.

Uzun zamandır grafik kartları için sağladığı özel soğutmalı modellerle piyasada olan PowerColor, şimdi de RX 5600 XT modeliyle geliyor. Yeni PowerColor RX 5600 XT, GDRR6 tip belleklere sahip olup 14 Gbps ile geliyor. Cihaz bu doğrultuda Sapphire Pulse modelini anımsatıyor.

Ürün Red Devil serisi içerisinde gelecek ve tanındık tasarım yapısıyla karşımıza çıkacak. İşte görüntüsü:

PowerColor grafik kartlarda daha çok kırmızı renk tasarım yapısını tercih ediyor. RX 5600 XT modelinde de yine aynı tasarım dengesini koruduğunu görüyoruz. Ürün 192 bit bellek veri yoluna sahip olup, yazılım üzerinden sessiz, hız aşırtma gibi modlar seçilerek kullanıcının ihtiyacına göre seçim yapması mümkün oluyor.

Ürün 1375-1560 MHz stok aralığı 1650 – 1750 MHz seviyesine çıkarmakta. Böylece oyuncuların referans modele nazaran bu grafik kartıyla biraz daha yüksek FPS oranları elde etmesi mümkün olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.