Project Zero, Microsoft Edge Tarayıcısında Açık Olduğunu Duyurdu

353
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Microsoft’un ünlü tarayıcısı Edge, yeni bir açık sorunu ile gündemde. Google’ın sahip olduğu Project Zero, Microsoft Edge tarayıcısında açık olduğunu açıkladı.

Project Zero son zamanlarda farklı şirketlerin açıklarını duyurmasıyla ön plana çıkıyor. Güvenlik açıkları hakkında çalışmalar yapan tüzel kişilik, Microsoft ile Edge tarayıcısında bulunan açık ile ilgili olarak iletişime geçmiş fakat çözüme kavuşmayınca basına duyurmuş.

Edge tarayıcısında yer alan söz konusu açığın orta seviyede olduğu belirtildi ve açığa Code Execution deniyor. Açık nedeniyle kötü niyetli kişiler bilgisayarlara zararlı yazılım enjekte edebiliyor.İlk olarak geçtiğimiz Kasım ayında tespit edilen açık hakkında çalışmalar sürüyor.

OKU:  God of War En Çok Satan Oyunlar Listesinde Zirveyi Bırakmıyor

Project Zero 90 günlük süre sona erdiğinde basına açıklıyor

İddialara göre Project Zero, sorunun çözüme kavuşturulması için Microsoft’a 14 gün ek süre vermiş fakat yine de çözülememiş. Microsoft’a Kasım ayında bildirilen sorunun 90 gün içerisinde çözüme kavuşturulamaması nedeniyle basına açıklanması farklı bir konu oluşturuyor. Bazı kimseler bu duyurunun yanlış olduğunu, bazıları ise yerinde olduğunu savunuyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir