PTT Ücretsiz Maske Dağıtımına Başladı!

151

PTT, koronavirüs kapsamında talep eden vatandaşlara ücretsiz maske dağıtacak. Peki PTT’den bunu nasıl talep edebiliriz? İşte sorunun cevabı.

Biliyorsunuz ki korona virüsünün yayılımını engellemek için geçtiğimiz gün alınan yeni bir kararla toplu taşımalarda ve market, pazar yeri gibi kalabalık ortamlarda maske takmak zorunlu hale geldi. Bu haberi ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmi Twitter hesabından duyurdu. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının kararıyla bundan böyle online olarak PTT tarafından ücretsiz maske dağıtılacak. Böylelikle maske temin edemeyen vatandaşlar EpttAVM üzerinden başvuru yapıp ücretsiz olarak maske sahibi olabilecekler.

Talepte bulunan vatandaşlar haftada bir paket olmak üzere sipariş verme hakkına sahip olacaklar. Bu paket içerisinde ise 5 adet maske bulunuyor. Ayrıca talepte bulunan vatandaş diğer aile üyeleri için de ayrı olarak başvuruda bulunabilecek. Ücretsiz maske talebinde bulunabilmek için bu bağlantıya tıklayın. Açılan pencerede aşağıda bulunan bilgileri doldurup “Maske Siparişini Ver” butonuna tıklayın. Böylelikle ücretsiz maske talebiniz PTT tarafından karşılanacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.