PUBG Finalinde Türk Oyuncular Dikkat Çekti

200

PUBG oyunu ilk piyasaya sürüldüğünde PC platformu için çıkışını gerçekleştirmiş, zamanla mobil alanda da kendisine yer bulmuştu.
Mobil alanda da tıpkı PC platformunda olduğu gibi epey tutulan PUBG, kısa zamanda büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Öyle ki zamanla PUBG Mobile için özel e-spor etkinlikleri düzenlenir hale geldi.

PUBG Moblie için zaman zaman e-spor etkinlikleri düzenleniyor. Oyunun bu etinliklerinden PUBG Mobile Club Open’in yarı final sonuçları açıklandı ve bu hususta ülkemizdeki e-sporu ilgilendiren bir hadise yaşandı.

Yarı final sonuçlarına göre PUBG Mobile finallerine iki Türk takımı katılma hakkı kazandı. Yarı finaller 6 gün kadar sürdü ve bu günlerin sonunda emeğin karşılığını alan taraf iki Türk takımı oldu. Türkiye’yi yarı finallerde üç takım temsil ediyordu. Bu takımlardan Rest 8, , Epic Gang 10. oldu.

Gerçekleştirilen bu turnuva bahar aylarında yapılmakta olup farklı ödülleri de oyuncularla buluşturuyor.Etkinliğin final evresi ise 1 Haziran – 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Final müsabakaları Türkiye saatiyle 23.00’da takip edilebilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.