PUBG Mobile Uygulamasının Etkinliğine Büyük Bir İlgi Gösterildi

54

PUBG, ilk olarak PC platformu için piyasaya sürüldü ve epey sevilmesinin ardından farklı cihazlar için de çıkışını gerçekleştirdi. Akıllı telefonlar için PUBG Mobile ismiyle yayınlandı ve kısa sürede telefonların da vazgeçilmez oyunlarından biri haline geldi.

Bir süredir beklenen PUBG Mobile turnuvası 10 Temmuz 2020 günü başladı ve 9 Ağustos tarihinde tamamlandı. Turnuva özellikle yüksek ödül havuzu ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Dünyanın en fazla oynanan mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile’ın yeni turnuvasında takımlar doğu ve batı olarak ayrıldı ve grupların her birinde 20 takım birbirleriyle yarıştı.

Bir dijital etkinlik olmasına rağmen espor izleyici rekorlarını alt üst eden PUBG Mobile turnuvası, Esports Charts rakamlarına göre finale dört gün kala gerçekleşen Erangel müsabakasını 1.1 milyon oyuncu izledi. Bu büyük rakam ile PUBG Mobile espor turnuvası ilk kez bir milyon izleyiciyi geçmiş oldu. Böylece ortalama izleyici sayısında da büyük bir artış gözlemlendi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.